Aktualizacje stron internetowych

27 czerwca 2011

Czy aktualizacje strony internetowej są ważne?

Firmowa strona internetowa to narzędzie komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa z klientami oraz przyszłymi klientami. Należy dbać by komunikacja ta, przebiegała maksymalnie efektywnie. Dla przedsiębiorcy najlepiej jest gdy komunikacja z klientem przebiega dwukierunkowo, jednak jednak znakomita większość użytkowników traktuje internet jako narzędzie informacji, nie chcąc jednocześnie wchodzić w żaden zobowiązujący kontakt. A zatem gdy ktoś poszukuje usługi lub towaru, chce uzyskać maksymalnie dużo informacji najprościej jak się da i najszybciej jak się da.

Potencjalni klienci nie chcą dzwonić do firmy by dowiedzieć się w jakich godzinach ona funkcjonuje, nie chcą wysyłać e-maili by dowiedzieć się czy w długi weekend będą mogli nabyć usługę – chcą wejść na stronę i przeczytać gotową informację.

Potencjalny klient poszukujący firmy, która spełni jego potrzeby, chce widzieć rzetelną informację i chce mieć pewność, że informacja ta jest aktualna. W przeciwnym razie, może nie zadać sobie trudu by zadzwonić, napisać e-mail lub odwiedzić naszą firmę, po prostu cofnie się do wyszukiwarki i wybierze kolejną stronę, kolejnej firmy.

Jak często aktualizować stronę internetową?

Strona internetowa powinna być aktualizowana tak często jak to tylko możliwe. To, że nasz asortyment się nie zmienia, nie oznacza, że mamy pozostawić stronę internetową samą sobie. W większości przypadków firmy, mają bardzo wiele informacji do przekazania swoim klientom i nie muszę to być jedynie nowości w ofercie. Gdy zbliża się „długi weekend”, poinformujmy klientów, w jakie dni pracujemy. Gdy w naszej okolicy prowadzone są remonty dróg i dojazd do naszej firmy jest utrudniony, poinformujmy naszych klientów, którędy będzie najłatwiej do nas dojechać.

Jest wiele informacji jakie powinniśmy zamieszczać firmowej stronie internetowej, w przypadku każdego przedsiębiorstwa będzie to wyglądało inaczej, jest jednak prosta metoda aby zidentyfikować potrzeby informacyjne odwiedzających naszą stronę. Przyjrzyjmy się o co pytają się nasi klienci, pytają, bo nie znaleźli tej informacji na stronie.

Aktualizacje strony a pozycjonowanie

Częste aktualizowanie strony internetowej, bądź jego brak,  ma pośredni wpływ na pozycjonowanie naszej strony w wyszukiwarkach internetowych. Zapytaj firmę, która pozycjonuje Twoją stronę internetową jak wpłynąć zamieszczanymi informacjami na swoją pozycję.

Aktualności na starej stronie internetowej

Większość obecnie tworzonych stron internetowych, wyposażonych jest w system zarządzania treścią (CMS) czyli możliwość samodzielnej aktualizacji strony po zalogowaniu do panelu administracyjnego. Strony takie zawierają często moduły aktualności, gdzie możemy dodawać notki z aktualnymi informacjami jakie chcemy przekazać klientom.

Bardzo wiele stron internetowych obecnych w sieci nie jest jednak wyposażona w takie udogodnienia a ich treść została raz wprowadzona po wykonaniu strony i od tamtej pory informacje na niej mniej lub bardziej się zdezaktualizowały. Co robić? Mamy kilka możliwości:

  • możemy zlecić jednorazową aktualizację strony
  • możemy podpisać umowę z firmą, która regularnie będzie tę stronę  aktualizować
  • możemy zlecić dorobienie do strony systemu zarządzania treścią/lub prostego systemu dodawania aktualności
  • lub jeśli nasza strona jest już mocno przestarzała, zlecić wykonanie nowej strony internetowej z systemem zarządzania treścią (CMS)

Aktualizacje sklepów internetowych

Oddzielnym zagadnieniem jest aktualizacja sklepów internetowych. Tutaj dochodzą kwestie dostępności towarów z naszego asortymentu oraz aktualizacji ich cen. Gdy firma dysponuje oprogramowaniem magazynowym (np. WF-MAG), dobrze jest zorientować się czy możliwa będzie jego integracja ze sklepem internetowym. Odpowiednio przygotowana funkcja w sklepie internetowym pozwoli na prostą synchronizację stanów magazynowych oraz cen w systemie magazynowym oraz naszym sklepie internetowym.

 

Wpisz dane kontaktowe a oddzwonimy
Imie i nazwisko
Telefon
Email